https://www.dcbilisim.com.tr/dc-icerik/yuklemeler/2018/02/veri-kurtarma-800x600.jpg

Bilgileriniz Kaybolmasın

Veri kurtarma işlemi, hijyenik ve yalıtılmış olan laboratuvar ortamında gerçekleştirilen bir uygulamadır. Kırılan, sert zemine çarpan, yanlışlıkla silinen, şifrelenen ya da formatlanan disklerinizde ki mevcut veriler özel ekipman ve teknik eğitimi olan uzmanlar tarafından özel koşullarda operasyona alınır ve en sağlıklı şekliyle kurtarmaya çalışılır.

Veri kurtarma işlemleri; yazılımsal ve donanımsal kayıplarla eydana gelen problemlerden dolayı ihtiyaç haline gelir. Sorunlu olan diskin kurtarılma oranı, amaca yönelik analizi yapılarak, operasyona girecek olan uzmanın teknik donanımına ve mantıksal çözümleme yeteneğine bırakılır

Dürüst olmak gerekirse, bütün operasyonlar küçük olasılıkta da olsa bir risk ihtiva eder. Hiç bir veri kurtarma işlemi, disk analizi yapılmadan önce %100 başarı oranı ile ödüllendirilemez ve ilan edilemez. Amacımız meslektaşlarımızı karalamak değildir, lakin bu işi sadece para için yapan, insanların iş hayatını, geçmiş anılarını veya özel hayatını umursamayan teknikerlerin olduğunu görmekte,duymakta ve bilmekteyiz. Diskiniz açıldıktan sonra, %100 memnuniyet garantisi veren firmalar kurtaramayacaklarını açıkladıkları anda artık herşey için çok geç kalmış olabilirsiniz.

Yazılımsal sorunu olan diskler içinde aynı şeyleri söylemek mümkündür. Diskler, üzerine veri yazılan küçük odacıklardan oluşmaktadır. Geri dönünüşüm kutusuna atmış olduğunuz bilgileri sildiğinizi düşünürsünüz, ama onlar işletim sistemi arayüzünden kaldırılmıştır. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz odacıklarda halâ yerini korumaktadır. Bu bilgileri kurtarmaya bile %100 garanti verilemez. Zira bilgisayar mimarisi bu kadar basit değildir. Silmiş olduğunuz veriler bahsettiğimiz odacıklarda yerini korusada serbest durumdadırlar. Silme işlemi yapıldıktan sonra, bilgisayarınıza indirdiğiniz bir resim dosyası yada bir mp3 bile o küçük odacıktaki bizim için çok değerli olan dosyanın yerine geçmiş olabilir. Bu durumda o veriye ulaşmak imkansız hale gelir. En sağlıklı kurtarma işlemleri, problem ile karşılaşıldığı anda disk üzerinde yazılımsal ve donanımsal hiç bir işlem yapmadan bir uzmana danışarak elde edilir. Durum böyle iken bizler verilerinizi kurtarmak adına en gayretli çalışmalarımızı yapmakta ve sizleri memnun etmeye çalışmaktayız.

 

Bilgi kaybı kaderiniz olmasın

Verilerinize bir nedenden dolayı ulaşamıyorsanız lütfen çekinmeden arayınız. Ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlayarak içinde bulunduğunuz durumun ciddiyet derecesini sizinle paylaşacağız.

DC Mühendislik, veri kurtarma işlemlerini büyük bir hassasiyetle, bilgilerinizi sahiplenme duygusuyla hareket ederek operasyona alır. Gizlilik, DC Mühendislik için vazgeçilmez bir kanundur.

Yazılım ve Elektronik Ürün Geliştirme Merkezi

Bize Yazın